تبلیغات
nazism - اردوگاه آشویتس ( Auschwitz )

اردوگاه آشویتس ( Auschwitz )
به دروغ های آشویتز پایان دهیم.تقریبا هر کسی نام آشویتز را شنیده است،اردوگاه آلمان ها در زمان جنگ جهانی دوم،جایی که تعداد زیادی زندانی - بیشترشان یهودی بودند - بکلی نابود شدند،بویژه توسط اتاق های گاز.
از آشویتز وسیعا به عنوان وحشتناک ترین اردوگاه مرگ نازی ها یاد می شود.اما شهرت مخوف این کمپ نمی تواند منطبق بر حقیقت باشد.

محققان داستان هولوکاست را به چالش می کشند.

همانطور که عجیب بنظر می رسد،بیشتر تاریخ دانان و مهندسان داستان های مربوط به آشویتز را به چالش کشیده اند.این محققان تجدید نظر طلب بر سر اینکه تعداد زیادی از یهودیان به این اردوگاه فرستاده شدند و در آنجا بر اثر تیفوس یا دیگر بیماری ها مرده اند،بحثی ندارند.اما مدارک قانع کننده ای که آنها ارائه کرده اند،نشان می دهد که آشویتز یک اردوگاه مرگ نبوده و داستان مربوط به کشتار دسته جمعی در اتاق های گاز یک دروغ بزرگ است.

مجموعه کمپ های آشویتز

مجتمع آشویتز در سال 1940 در جنوب مرکزی لهستان تاسیس شد.تعداد زیادی از یهودیان بین سال های 1942 تا 1944 به آنجا فرستاده شدند.اردوگاه اصلی به نام Auschwitz 1 شناخته می شود.Birkenau یا Auschwitz 2،به اصطلاح اردوگاه مرگ بود و Auschwitz 3،یک مجموعه صنعتی عظیم بود که در آن بوسیله ذغال سنگ،سوخت تولید میشد.بعلاوه ده ها مجتمع دیگر وجود داشت که اختصاص به اقتصاد جنگ داشت.

4 میلیون قربانی؟

در دادگاه نورمبرگ متفقین ادعا کردند که آلمان ها 4 میلیون انسان را در آشویتز قربانی کرده اند.این ادعا که توسط شوروی ارائه شد سال ها پذیرفته شده، باقی ماند.برای مثال این ادعا گاهی در روزنامه ها و مجلات مهم آمریکایی ظاهر می شود.

امروزه هیچ تاریخ نگار تجدید نظر طلب،حتی آن هایی که داستان کشتار را باور دارند،این ادعا را نمی پذیرند.تاریخ دان اسراییلی هولوکاست،Yehuda Bauer،در سال 1989 گفت:زمان آن رسیده است که اعتراف کنیم 4 میلیون قربانی یک دروغ تعمدی است.در جولای 1990 موزه یادمان آشویتز در لهستان به همراه مرکز هولوکاست اسراییل،Yad Vashem،ناگهان اعلام کردند که روی هم رفته شاید یک میلیون انسان (یهودی و غیر یهودی) در آنجا مرده اند.هیچ یک از این دو موسسه اعلام نکرده اند که چه تعداد از این مردم کشته شده اند یا در هیچ آمار و برآوردی تعداد افرادی که به اصطلاح با گاز کشته شده اند را ذکر نکردند.یک تاریخ دان برجسته هولوکاست به نام Gerald Reitlinger،تخمین زده است که حدود 700,000 یهودی در آشویتز تلف شده اند.اخیرا دیگر پژوهشگر هولوکاست به نام Jean-Claude Pressac برآورد کرده است که 800,000 نفر که 630,000 نفر آن یهودی بوده اند،در آشویتز مرده اند.در حالی که حتی این تعداد قربانی کمتر نیز نادرست می باشد،اختلاف نظر ها نشان می دهد که چگونه داستان آشویتز در گذر سالیان دستخوش تغییر شده است.
شعار معروف آلمانی (ARBEIT MACHT FREI) «کار شما را آزاد خواهد کرد» بر سر در اردوگاه آشویتس در لهستان


افسانه های خیالی

زمانی شدیدا ادعا می شد که یهودیان بوسیله برق در آشویتز اعدام می شوند.روز نامه های آمریکایی با استناد به گزارش یک شاهد عینی شوروی رها شده از آشویتز در سال 1945 نوشتند که:آلمان ها یهودیان را به وسیله یک کمربند حامل الکتریسیته که صدها نفر را همزمان دچار برق گرفتگی می کرد، می کشتند و سپس اجساد را به کوره انتقال می دادند.اجساد سریعا سوزانده شده و از آن ها برای مزارع اطراف کود تهیه می کردند.

در دادگاه نورمبرگ یک بازپرس آمریکایی به نام Robert Jackson ادعا کرد که آلمان ها دستگاه جدیدی اختراع کردند که می توانست همزمان 20,000 یهودی را در آشویتز تبخیر کند به طوری که هیچ چیز از آن ها باقی نمی ماند.امروزه هیچ تاریخ نگار تجدید نظر طلبی این دو افسانه را نمی پذیرد.

اعترافات Hoss

یکی از اسناد کلیدی هولوکاست،اعترافات فرمانده آشویتز،Rudolf Hoss،در تاریخ 5 آوریل 1946 می باشد که توسط آمریکا در دادرسی اصلی نورمبرگ ارائه شد.
اگرچه هنوز از این اعترافات به طور گسترده به عنوان اثباتی محکم بر داستان کشتار در آشویتز  استفاده می شود اما در واقع اظهارات غلطی است که با شکنجه گرفته شده است.
سال ها پس از جنگ،جاسوس نظامی بریتانیا،گروهبان Bernard Clarke
شرح داد که چگونه او و 5 سرباز دیگر بریتانیایی چگونه با شکنجه از Hoss اعتراف گرفته اند.اظهارات Hoss این گونه بود:
"مشخصا من اظهار نامه ای را امضا کردم که در آن گفتم من 2.5 میلیون یهودی را کشته ام.می توانستم بگویم این تعداد 5 میلیون یهودی بوده است.روش های خاصی وجود دارد که با آن می توان هر اعترافی را بدست آورد،چه صحیح باشد چه ناصحیح"

حتی تاریخ دانانی که اساسا داستان هولوکاست را باور دارند،معترف هستند که بسیاری از اظهارت گفته شده در شهادت نامه Hoss نادرست هستند.دیگر هیچ محقق برجسته ای ادعاهایی مانند کشتار 2.5 یا 3 میلیون یهودی در آشویتز،مطرح نمی کند.
مبتلایان به تیفوس در اردوگاه آشویتزهمچنین شهادت نامه Hoss بیان می کند که همزمان در سه اردوگاه دیگر -Belzec,Treblinka,Wolzek - در تابستان 1941 توسط گاز کشته می شدند.

اما Wolzek وجود خارجی ندارد و در دیگر اسناد هولوکاست نامی از آن نیامده است.این نام زاده ذهن Hoss می باشد.بعلاوه عقیده امروزی کسانی که به افسانه هولوکاست باور دارند این است که کشتار یهودیان بوسیله گاز در اردوگاه های
Auschwitz,Treblinka,Belzek
تا سال 1942 شروع نشده بوده است.

هیچ شواهد مستندی وجود ندارد.

هزاران اسناد محرمانه آلمان که به آشویتز مربوط بود،پس از پایان جنگ توسط متفقین ضبط شد.حتی یک عدد از این اسناد به برنامه ای برای کشتار اشاره نمی کند.در واقع موضوع کشتار در اردوگاه ها با شواهد مستند به دست آمده،مطابقت ندارد.

بسیاری از زندانیان یهودی قادر به کار نیستند.

بارها ادعا شده است تمامی یهودیانی که قادر به کار نبودند بلافاصله کشته می شدند.یهودیانی که خیلی پیر یا جوان،مریض یا ضعیف بودند با گاز کشته می شدند و تنها کسانی که می توانستند تا پای مرگ کار کنند،زنده نگه داشته می شدند.اما شواهد نشان نشان می دهد که در حقیقت بسیاری از یهودیان قادر به کار کردن نبودند و با این وجود کشته نشده اند.برای نمونه یک پیام تلفکس داخلی آلمان به تاریخ 4 سپتامبر 1943 از سازمان اقتصادی و اجرایی اس اس (WVHA)، گزارش داد که از 25,000 زندانی یهودی در آشویتز تنها 3,581 نفر قادر به کار کردن هستند و 86 درصد دیگر نمی توانند کار کنند.
این مساله در یک گزارش محرمانه از طرف Oswald Pohl،رییس سازمان اردوگاه کار اس اس به هاینریش هیملر، به تاریخ 5 آوریل 1944 نیز تایید شده است.او گزارش داد که در مجموعه اردوگاه های آشویتز 67,000 زندانی وجود دارد که 18,000 آنان بستری یا ناتوان هستند. در اردوگاه آشویتز 2 (Birkenau)،که به اصطلاح مرکز اصلی کشتار بود،36,000 زندانی وجود داشت که بیشترشان زن بودند و تقریبا 15,000 نفر آنان قادر به کار نبودند.

این دو سند یاد شده به روشنی نشان می دهد که داستان کشتار در آشویتز با حقیقت تطابق ندارد.

مدارک بدست آمده نشان می دهد که Birkenau،
اردوگاهی بود که به منظور نگهداری از یهودیانی که قادر به کار کردن نبودند و آنهایی که موقتا منتظر انتقال به اردوگاه های دیگر بودند،ساخته شد.این عقیده مطرح شده توسط دکتر Arthur Butz از دانشگاه "شمال غربی" -دانشگاهی در ایلینویز آمریکا- است.او در ادامه می گوید:این دلیل میزان مرگ و میر بالا در آن اردوگاه بوده است.

پروفسور تاریخ "Arno Mayer" از دانشگاه Princeton آمریکا که خود یهودی است در کتاب اخیرش گفته:بیشتر یهودیان در آشویتز در نتیجه بیماری تیفوس و دیگر علل طبیعی مرده اند تا اینکه اعدام شده باشند.

Anne Frank

شاید شناخته شده ترین زندانی آشویتز Anne Frank باشد که در جای جای دنیا به دلیل خاطرات مشهورش از آشویتز،شناخته شده است.اما تعداد بسیار کمی از مردم می دانند که هزاران یهودی از جمله Anne و پدرش،Otto Frank، از بازماندگان آشویتز می باشند.
این دختر 15 ساله و پدرش در سپتامبر 1944 از هلند به آشویتز منتقل شدند.چند هفته بعد در مواجهه با ارتش در حال پیشروی شوروی،Anne به همراه بسیاری از یهودیان دیگر به اردوگاه Bergen-Belsen منتقل شدند و در آنجا در مارس سال 1945 بر اثر تیفوس جان باخت.
پدرش نیز دچار تیفوس شد و در بیمارستان آشویتز بستری شد.او یکی از هزاران یهودی است که آلمان ها هنگام ترک اردوگاه در ژانویه 1945 -به فاصله کوتاهی پیش از اینکه توسط ارتش شوروی تسخیر شود- به حال خود رها کرد.پدر آنه در سال 1980 در سوییس درگذشت.

اگر سیاست آلمان این بود که یهودیان قتل عام شوند، آنه و پدرش از آشویتز جان سالم بدر نمی بردند.سرنوشت آنان اگرچه تراژیک می باشد،منطبق بر داستان کشتار دسته جمعی یهودیان نیست.

تبلیغ متفقین

داستان کشتار با گاز در آشویتز مبتنی بر اظهارات شفاهی زندانیان سابق یهودی است که شخصا هیچ نشانه ای از کشتار دسته جمعی ندیده بودند.
عقیده آنان قابل درک است چون شایعات مبتنی بر کشتار با گاز در آشویتز در سطح وسیعی پراکنده شده بودند.
هواپیما های متفقین تعداد زیادی بروشور در باره آشویتز و اردوگاه های اطراف آن با این محتوا که مردم در آنجا توسط گاز کشته می شوند،در شهرها ریختند.داستان کشتار با گاز که از مهم ترین تبلیغات زمان جنگ متفقین بود توسط ایستگاه های رادیویی در سراسر اروپا منتشر گشت.
این عکس ﺳﺎﮐﻨﺎﻥ ﺍﺭﺩﻭﮔﺎﻩ ﺩﺍﺧﺎﺋﻮ ﺭﺍ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ ﮐﻪ
ﺁﺯﺍﺩ ﺷﺪﻧﺪ. ﻫﻤﻪ ﺗﻨﺪﺭﺳﺖ ﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺑﻪ ﺧﻮﺑﯽ ﺗﻐﺬﯾﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ !
ﻧﺸﺎﻧﯽ ﺍﺯﻻﻏﺮﯼ ﻭ ﺑﺪﺑﺨﺘﯽ ﮐﻪ ﻣﺘﻔﻘﯿﻦ ﻭ ﯾﻬﻮﺩﯾﺎﻥ ﻣﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺩﯾﺪﻩ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ.
اینجا اردوگاه کار اشویتس است و زندانیان ازاد شده با لباس هایی اراسته.!
آیا نشانی از فلاکت، ضعف جسمانی در انها مشاهده میکنید.؟
نظرات مطلب
فرم ارسال نظر
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
درباره سایت
نویسندگان
امکانات سایت

تصاویر منتخب

nazism

National Socialism